Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie Siłowni w Makowie Mazowieckim

 
U PRZYJACIÓŁ W MAKOWIE MAZOWIECKIM "NOWA SIŁOWNIA " W sobotę, 13 grudnia w Makowie Mazowieckim odbyło się uroczyste otwarcie nowej siłowni. W mieście-gospodarzu tegorocznych mistrzostw Polski kobiet młodzi sztangiści mogą teraz trenować w znakomitych warunkach. Wyremontowana siłownia przy ulicy Admirała Rickovera prezentuje się naprawdę okazale. Nowy dach, pachnące farbą ściany, nowe elewacje, czyściutkie szatnie dla dziewcząt i chłopców, sześć nowoczesnych stanowisk do treningu, świetny sprzęt, dwie sale do ćwiczeń ogólnorozwojowych,sauna, pomieszczenie konferencyjne – to naprawdę robi wrażenie! W sobotę, 13 grudnia w progach nowego obieku zaproszonych gości w wyremontowanej siłowni przywitał główny inicjator projektu - trener Ireneusz Pepłowski. W spotkaniu okolicznościowym, wśród wielu znakomitych gości, udział wzięli m.in. burmistrz Makowa Mazowieckiego Tadeusz Ciak, przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki, pani Danuta Orska, prezes PZPC Szymon Kołecki, Komendant Powiatowy Policji Tomasz Łysiak, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Piotr Brędkiewicz. Prezes PZPC podziękował wszystkim ludziom oraz instytucjom za zaangażowanie i wsparcie jeśli chodzi o rozwój ciężarów w Makowie Mazowieckim, pogratulował nowej wspaniałej siłowni. podkreślał że dla rozwoju takich miejsc konieczna jest stałe wsparcie. Przekazał też sprzęt sportowy – buty dla zawodników. Jeśli chodzi o podnoszenie ciężarów, to w Makowie Mazowieckim dyscyplina kojarzy się głównie z jednym człowiekiem - Ireneuszem Pepłowskim. Pasjonat sztangi, aktualnie trener kadry narodowej juniorek do lat 17, związany z makowskim grodem na dobre i na złe, był jednym z tych działaczy, którzy w 1994 roku utworzyli w mieście nowy klub - Ludowe Stowarzyszenie Sportów Siłowych „Start”. Młodzież chętna do zajęć nie miała jednak gdzie trenować. Trener Pepłowski przez lata walczył o to, by w pożydowskiej budowli przy ulicy Admirała Rickovera przeprowadzić remont i stworzyć siłownię z prawdziwego zdarzenia. Koniec remontu obiektu zaplanowano na ostatnie dni tego roku. Tylko czekać, jak w nowej siłowni zaczną padać nowe rekordy nie tylko makowskich ciężarowców. Tekst:Marek Kaczmarczyk-PZPC

 


Leszek Kołecki
 
Data pliku video: 2014-12-26, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
makowski

Powiat makowski – powiat umiejscowiony w województwie mazowieckim, ze stolicą w Makowie Mazowieckim. Przynależą do niego gminy Maków Mazowiecki, Różan, Czerwonka, Karniewo, Krasnosielc, Młynarze, Płoniawy-Bramura, Rzewnie, Sypniewo, Szelków oraz miasta Maków Mazowiecki i Różan.

Do zwracających uwagę zabytków należy Kościół w Krzyżewach i Drążdżewie, Kolejka wąskotorowa i Dwór w Ciepielewie. Mieszkańcy korzystają latem z wypoczywania nad Zalewem w Makowie Mazowieckim lub nad rzeką Narew w Różanie. W powiecie jest mnóstwo malowniczych łąk i lasów, dlatego okolica bez wątpienia nadaje się do spokojnego wypoczywania.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola