Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Maków Grzanka bieganie Maków Mazowiecki

 
Czy w Makowie są ciekawe miejsca do biegania? Malownicze ścieżki, leśne dukty, wymagające podbiegi? Pewnie, że są. Nie trzeba nawet szukać. Wystarczy wyjść z domu i zacząć biec. Ja preferuję naturalny teren, więc na początek wybierzmy się na „Grzankę" -- nieduży lasek z fajnymi trasami. Starujemy z „Turbiny"- starej, nieczynnej obecnie elektrowni wodnej. Po przebiegnięciu mostka dostępnego dla ruchu pieszo rowerowego, biegniemy wałem przeciwpowodziowym oddzielającym park od rzeki Orzyc. Po przebiegnięciu małego mostka nad strumykiem, skręcamy w prawo i biegniemy malowniczą dróżką tuż przy rzece. To z pewnością najpiękniejszy fragment trasy. Wąska ścieżka wiodąca między drzewami, szum wody, śpiew ptaków i świeże powietrze. Po około 50 metrach wymagającym podbiegiem wydostajemy się na skarpę. Wbiegamy na drogę i ....biegniemy dalej. Lasek jest nie duży. Dróżek sporo, spokojnie można wykręcić 4-5 kilometrową pętle. Na koniec wycieczki można udać się na położony niedaleko stadion miejski. Poćwiczyć skipy, przebieżki itp. Ja pobiegłem jeszcze nad Zalew. Niestety wokół niego ścieżka jest bardzo nierówna. Trzeba uważać by nie skręcić kostki.

 


Fundacja Kocham Maków
 
Data pliku video: 2014-04-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
makowski

Powiat makowski – powiat umiejscowiony w województwie mazowieckim, ze stolicą w Makowie Mazowieckim. Przynależą do niego gminy Maków Mazowiecki, Różan, Czerwonka, Karniewo, Krasnosielc, Młynarze, Płoniawy-Bramura, Rzewnie, Sypniewo, Szelków oraz miasta Maków Mazowiecki i Różan.

Do zwracających uwagę zabytków należy Kościół w Krzyżewach i Drążdżewie, Kolejka wąskotorowa i Dwór w Ciepielewie. Mieszkańcy korzystają latem z wypoczywania nad Zalewem w Makowie Mazowieckim lub nad rzeką Narew w Różanie. W powiecie jest mnóstwo malowniczych łąk i lasów, dlatego okolica bez wątpienia nadaje się do spokojnego wypoczywania.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola